tt

 סיון שיקנאג'י מרחובות מוציאה לאור שני ספרים חדשים ומסקרנים

 סיון שיקנאג'י מרחובות מוציאה לאור שני ספרים חדשים ומסקרנים

סיון שיקנאג'י סופרת, משוררת ותסריטאית מוציאה לאור שני ספרים חדשים בז'אנרים שונים וייחודיים.

בספרה 88 (בהוצאת לוקוס 2019) – שיקנאג'י לקחת על עצמה אתגר צורני, 88 סיפורים – 88 מילים בסיפור, דרכם היא מציגה משב רוח ספרותי מרענן המשקף את אבחנותיה על העולם בסיפורים קצרים ומרתקים.
ספרה אורב (בהוצאה עצמית 2019) – הינו נובלה גרפית אפלה שיצרה עם המאיירת אלינור נחאיסי, ומגולל סיפור התאהבות תמים של נער מתבגר שהופך למרדף כושל שמותח את גבולות המוסר ומעלה שאלות חשובות כמו מה זה לאהוב נכון?

סיון שיקנאג'י סופרת, משוררת ותסריטאית הוציאה לאור בשלהי 2019 שני ספרים חדשים בז'אנרים שונים וייחודיים.

אורב הינו נובלה הגרפית שמביא לקדמת הבמה את העיוות העלול לצמוח מהמושג אהבה. סיפור מכאיב, מאיים, המעמיד במרכזו את מה שיכול היה להיות אולי סיפור יפה ונוגע ללב. במילים המדויקות של שיקנאג'י והאיורים האפלים של אלינור נחאיסי, אנו נחשפים לעולמם הפנימי של אנשים הכלואים בתוך מחשבותיהם, כמהים לחום ולאהבה אך נתקלים שוב ושוב בניכור, ובונים לעצמם עולם דמיוני שעלול לעיתים להוביל לתוצאות קשות.

גיבור הסיפור מתאהב בבת גילו ושכנתו חנית ברקוביץ'. בבית ספרם לועגים למראה שלה ומכנים אותה "עורב", אבל הוא אוהב את הגמלוניות הציפורית שלה. מפגש לא צפוי בין השניים, גורם לנער לפרש לא נכון את המציאות, לצאת למרדף כושל ולהפוך ל"אורב"… הספר מעלה סוגיות נעורים שרלוונטיות גם לעולם המבוגרים כמו – מה היא אהבה נכונה ו"בריאה"? ומתי היא הופכת למסוכנת או לכל הפחות מאיימת? הסיפור לצד האיורים המרשימים, הופכים את הספר מנובלה אפלולית לספר מעורר מחשבה – שחובה לקרוא.

בספרה השישי – 88. מקבץ של 88 מיקרו סיפורים קצרים ומרתקים מציגה שיקנאג'י זווית ראייה אחרת על העולם. פרוזה ייחודית שהחלה לכתוב בעקבות תחרות פלאש פיקשן בינלאומית, בה השתתף וזכה בשנת 2018, סיפורה: "אנרגיה קינטית". על כתב היד 88 זכתה מאוחר יותר שיקנאג'י בפרס הקרן על שם יוסף קמפוס (2019).

חלק מהסיפורים בוטים, יש עצובים ויש משעשעים עד מאוד. אבל כולם מעלים שאלות קיומיות ומסופרים באופן בו – שום מילה אינה מיותרת. אישה שחולמת אסונות לפני שהם מתרחשים; מרגל שכלוא בסיפור הכיסוי שלו; נהג רכבת שנשים מתאבדות על מסילותיו; אישה שפוגשת את אימהּ המנוחה בבית קפה, אח שמשחזר את אחיו המנוח בתוכנת מחשב – אלה רק כמה מהגיבורים בפרוזה הייחודית שעוסקת בחיים, במחזוריות, במחשבות אישיות על היבטים שונים בחיים שאת חלקם אנו שומרים במחשבותינו.

סיון שיקנאג'י (1983) סופרת, משוררת, תסריטאית ילידת אילת, פרסמה עד כה שישה ספרים: תיבת נח (עברית, 2013), ההגדה הראשונה שלי (עצמית, 2014), השף פקיניו – ספר מתכונים טבעוניים לילדים (עצמית, 2015), מאין לך אהבת החורף הזאת? (פרדס, 2015, זוכה פרס שרת התרבות למשוררים בתחילת דרכם). כתסריטאית שיקנאג'י, יצרה וכתבה את סדרת הטלוויזיה כדברא, עליה זכתה בפרס האקדמיה לסדרת הנוער הטובה ביותר (2017), וכן שימשה כתסריטאית בסדרות שונות כמו: כפולה, אילת, תאג"ד, חברות ועוד… ובין היתר מרצה במכללת מנשר.

הספרים נמכרים בחנויות הספרים הפרטיות וברשתות הספרים, באתר ההוצאה ובחנויות הספרים הדיגיטליים.

בתמונה: סיון שיקנאג'י  |  צילום: דרור ורשבסקי

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

sam
side
reh