tt

פרויקט חברתי להקמת בית תמחוי ברמה של מסעדה ומרכול למעוטי יכולת

פרויקט חברתי להקמת בית תמחוי ברמה של מסעדה ומרכול למעוטי יכולת

מעשה חברתי טוב משנה מציאות: בימים אלה, לקראת ראש השנה תש"פ, החל מיזם לגיוס כספים להקמתו של בית תמחוי בעיר רחובות שיציע ארוחות חמות ברמה של מסעדת שף. התכנית כוללת גם הקמת מרכול עם מגוון מוצרים שייועד למעוטי יכולת. המימון לפרויקט, 1.5 מיליון שקלים, יגויס מההמונים בית התמחוי יהיה הראשון בעולם שייקרא על שם הרב הראשי לישראל, הרב מרדכי אליהו זצוק"ל.

בימים אלה נפגשו אנשי עסקים מהעיר רחובות על מנת להתניע את התהליך, ביניהם איש התקשורת אלירז שדה: "פנו אליי מעמותת 'עטרת מרדכי' קבוצה של אנשים מדהימים שרוצה לעשות טוב לסביבה שלהם. אני אישית תורם ממני וגם אפיץ את הבשורה, כך שלקראת החגים יצטרפו עוד תורמים".

מה ניתן לקנות כיום ב-100 שקלים? כיסוי יוקרתי לסלולארי, חולצה של מותג מוכר, שתי ארוחות המבורגר, שלושה כרטיסים לקולנוע, שתי פיצות משפחיות, שש מנות פלאפל או שלוש מנות שווארמה. סכום כזה עבור רבים מילדי ישראל עשוי לשנות את המציאות שלהם ושל הוריהם והוא למעשה שווה ערך לארבע (!) ארוחות שיוכלו לקבל בבית תמחוי.

בשנים האחרונות הפך בית הכנסת "עטרת מרדכי" בעיר רחובות למוקד מרכזי עבור מעוטי יכולת עבור תושבי הסביבה, אשר פוקדים את המקום כדי לקבל ארוחה חמה אותה מספק אולם אירועים בהתנדבות. 100 אנשים פוקדים את המקום מדי יום ועבורם זה בגדר הצלת נפשות ממש.

במסגרת מיזם חדש, שיצא לדרך השבוע, הציבור נקרא לסייע ככל יכולתו ולתרום לשדרוג פעילות החסד ולהקים בית תמחוי גדול עם מטבח מרכזי וחדיש, שיתן מענה למעוטי היכולת מהעיר רחובות והסביבה. המקום יעוצב כמסעדה בה יהיה ניתן לשבת ולסעוד בצורה מכובדת וראויה, במקום לקחת את המזון הביתה כפי שהיה מקובל עד כה. על הארוחות וקביעת התפריט יהיו אחראיים שף וסו שף, אשר יובילו את התפריט המגוון והמזין שיורכב מחומרי הגלם הטובים ביותר.

לצידו של בית התמחוי מתוכנן להיבנות מרכול אשר יציע מוצרי מזון בסיסיים ויפעל במשך רוב שעות היממה. הכניסה למרכול זה תיעשה באמצעות פיקוח, כאשר כל אדם הזכאי לכך יוכל להיכנס למקום באמצעות קוד סודי ובצורה דיסקרטית.

"החלטה של רגע יכולה לשנות את המציאות עבור אדם אחר ותרומה קטנה תוכל לסייע לילדים ולמשפחות רבות", אמרו בעמותת בית תורה וחסד עטרת מרדכי שמובילה את המיזם.

לפני מספר ימים התקיים מפגש חגיגי ראשון של בעלי עסקים מהעיר רחובות והסביבה על מנת לגייס אותם למען המטרה החברתית. במפגש, אשר התקיים במשרדי חברת "קיון" ברחובות, השתתפו אנשי עסקים ממשרדי תיווך ומשרד ביטוח, בעלי מוסך, בעלים של תחום הקוסמטיקה, עו"ד רענן בשן שמוביל את המיזם, הרב יגאל דנאן מהעמותה ועוד. איש התקשורת, אלירז שדה, גם נכח באירוע והביע התעניינות במיזם החברתי.

אלירז שדה, כיצד שמעת על המיזם החברתי?

"פנו אליי מעמותת 'עטרת מרדכי' קבוצה של אנשים מדהימים שרוצה לעשות טוב לסביבה שלהם. זה מאורגן מאוד ורציני מאוד ויכול להתממש וזה תלוי בסביבה. הם נותנים לזה כוח וכל הכבוד להם. אני אישית תורם ממני וגם אפיץ את הבשורה, כך שלקראת החגים יצטרפו עוד תורמים. כל אחד מוזמן להיכנס לקישור, להתרשם מהעמותה ומי שיכול – שיתרום בעזרת השם. אני מודה לרב על ההזדמנות כשפנה אלי באמצעות משה קימחי".

ניתן לתרום באמצעות האתר: http://bit.ly/2m8Kl65

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

sam
side
reh