tt

5 בתי ספר תיכוניים זכו במענקים על הישגים יוצאי דופן

5 בתי ספר תיכוניים זכו במענקים על הישגים יוצאי דופן

הישג נוסף למערכת החינוך הרחובותית: 5 מוסדות חינוך מרחובות זכו למענקים בזכות הישגים יוצאי דופן ערכיים, חברתיים ולימודיים. הגמול לבתי הספר יעמוד על סכום שנע בין 3,000 ₪ ל-8,000 ₪.

ראש העיר, רחמים מלול: "נמשיך להשקיע משאבים ומאמצים רבים במערכת החינוך ברחובות במטרה ליצור סביבת לימודים מעשירה ומקדמת למען עתיד הילדים ולמען עתידה של העיר. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה"

אמש, יום שני (14.8), פרסם משרד החינוך את רשימת בתי הספר המצטיינים לשנת הלימודים תשע"ז שיזכו לתגמול דיפרנציאלי. ברשימה נכללים חמישה בתי ספר מרחובות –  תיכון 'דה שליט', חמ"ד אמי"ת הלל, אורט רחובות ע"ש מקס שיין, תיכון ע"ש 'קציר' וישיבת הדרום.

כאמור, מידי שנה משרד החינוך מתגמל עובדי הוראה בגין הישגים יוצאי דופן שאליהם הגיעו בית הספר שבהם הם מלמדים. הקריטריונים להצטיינות נקבעו בהסכמה בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר במסגרת הסכם 'עוז לתמורה'. בתי הספר נמדדים על פי היבטים רחבים שכלולים בהם העשייה הבית ספרית, ממדים חברתיים, ערכיים ולימודיים כגון קליטת תלמידי החינוך המיוחד, גיוס לצה"ל, אחוזי זכאות לבגרות, מניעת נשירה, שיפור בתוצאות מבחני הבגרות ועוד. הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר ביחס לשנה החולפת ולא לבתי ספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר.

כאמור, ברחובות זכו למענקים בית הספר תיכון 'דה שליט' שיקבל מענק על פי דירוג 4, חמ"ד אמי"ת הלל שיקבל מענק על פי דירוג 1, ישיבת הדרום שתקבל מענק על פי דירוג 2, אורט ע"ש מקס שיין על פי דירוג 2 ותיכון ע"ש 'קציר' שיקבל מענק על פי דירוג 4.  בתי הספר מרחובות נבחרו מתוך אלפי בתי ספר בישראל, לצד 280 חטיבות עליונות אחרות על הישגים ערכיים, חברתיים ולימודיים.

ראש העיר, רחמים מלול: "זכייתם של חמשת בתי הספר מרחובות בתגמולים בגין הישגים יוצאי דופן מגיעה בהמשך ישיר להישגים המרשימים שמערכת החינוך ברחובות רשמה לאורך התקופה האחרונה.  בין היתר, זכינו בפרס החינוך המחוזי, פרס החינוך הארצי הוענק לקריית החינוך אורט רחובות, מערכת החינוך הדתי זכתה באותות הצטיינות ועוד. בנוסף, רשמנו עלייה מרשימה באחוזי הזכאות לבגרות רגילה ומצטיינת לצד עלייה מתמדת באחוז המתגייסים בקרב בני ובנות העיר. אנו נמשיך להשקיע משאבים ומאמצים רבים במערכת החינוך ברחובות במטרה ליצור סביבת לימודים מעשירה ומקדמת למען עתיד הילדים ולמען עתידה של העיר. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "הנתונים שפרסם משרד החינוך מהווים הוכחה נוספת להשקעה הכבירה שלנו במערכת החינוך העירונית. ניתן לראות שבמשך השנים האחרונות מערכת החינוך נמצאת במגמת עלייה ניכרת בכל הפרמטרים, העובדה הזו מסבירה גם את קצב הגידול במספר המשפחות הצעירות שבוחרות לעבור ולקבוע את משכנן ברחובות. אני מאמין שנמשיך את מגמת העלייה גם בשנים הבאות. ברכות חמות למנהלי בתי הספר ולצוותים החינוכיים על הישגיהם, אני מאחל לכולנו שגם בשנת הלימודים הקרובה נמשיך באותה הדרך".

שר החינוך, נפתלי בנט: "במסגרת רפורמת התמונה החינוכית שהנהגתי במערכת החינוך, נקבעו שורה של מדדים אשר נועדו לשקף את העשייה המבורכת והמגוונת של בתי הספר. כך גם מתווה התגמול הדיפרנציאלי, הוא כולל שורה של מדדים חינוכיים, שמציגים את מכלול העשייה המבורכת של המנהלים והמורים. חוסנה של החברה הישראלית טמון באיכות מנהליה ומחנכיה. אני מברך את המנהלים ועובדי ההוראה שהצטיינו בטיפוח ובעיצוב הערכים של הדורות הבאים. הם חיבקו את תלמידי החינוך המיוחד, חיזקו את המימד החברתי ולא ויתרו לרגע על מצוינות ועל הישגים לימודיים. בשם התלמידים, בשם החברה הישראלית ובשמי אני רוצה לומר לכם, עובדי הוראה יקרים, תודה".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך צועדת קדימה, בכל הפרמטרים, וזאת בזכות עובדי הוראה מצטיינים שחוללו שינוי משמעותי בקרב תלמידיהם. אני מברך את בתי הספר הזוכים על פעילותם לחינוך לערכים, לטיפוח מצוינות ולתרומה לחברה ולקהילה. משרד החינוך מקדם שיח חינוכי שמשלב ערכים, הישגים לימודיים, מניעת נשירה וטוהר בחינות, וניכר שבתי הספר שזכו בתגמול הדיפרנציאלי השכילו לקדם ערכים אלו".

בתמונה: זהר בלום, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

sam
side
reh