tt

הפלטפורמה

הפלטפורמה

עיריית רחובות והחברה העירונית משיקות מחדש את מרכז הצעירים ומציגות תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח למען צעירי העיר. בתום תהליך מקיף של מחקר ושיתוף הצעירים בעיר, הושלמה הכנת תוכנית העבודה האסטרטגית למען צעירי העיר. מרכז הצעירים "עתידים" עבר תהליך מיתוג מהותי מחדש והוא ייקרא מעת "הפלטפורמה".

כחלק מהתוכנית החדשה, העירייה פועלת להקמת קריית צעירים גדולה שתרכז את כל הפעילות הרלוונטית; הקמת חממה עסקית  ליזמים צעירים; השקעה ממוקדת בגילאי 30+; יצירת נטוורקינג ועוד.

ביום רביעי השבוע, 27.12.17 בשעה 19:30 צפויה להתקיים ההשקה החגיגית של הפלטפורמה, במופע של אדיר מילר.

ראש העיר, רחמים מלול: "על פי הנתונים שבידינו, אוכלוסיית הצעירים ברחובות התרחבה בשנים האחרונות והיא מונה כ-40,000 איש בין הגילאים 18-35. אנו נעשה הכול על מנת להעניק להם את הכלים להצלחה בכל תחום. למענם הכנו תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח, אשר מצדיקה את המוניטין שיצאו לעיר רחובות כעיר איכותית המקדמת צעירים בכל מישורי החיים".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הנוער והצעירים, עו"ד מתן דיל: "הקשבנו לכם, למדנו בזכותכם והנה התוצאות. לאחר תהליך למידה יוצא דופן ושיח עם צעירי רחובות אנו גאים להציג לכם את הפלטפורמה. מרכז הצעירים של רחובות. את ההחלטות הכי חשובות בחייכם אתם תקבלו, אנחנו פשוט נהיה שם לצדכם ונסייע לכם לקבל את האופטימליות. מזל טוב".

מרכז הצעירים "עתידים" הוקם לפני כ-11 שנים במטרה להעניק מענה ממוקד לצעירי העיר בגילאי 18-35, בכל הקשור לעתידם המקצועי האישי. פעילות המרכז גדלה והתרחבה עם השנים.

בשנה החולפת התקיימו כ- 4000 ייעוצים אישיים במרכז וכ-90 פרויקטים למען צעירי העיר. בנוסף התקיימו  300 סדנאות בתחומים מגוונים , כגון: אנגלית, מחשבים, תאוריה לנהיגה, התנהגות כלכלית, ספרדית, כתיבת קו"ח, חיפוש עבודה, קבלת החלטות ועוד.

עם הגידול באוכלוסיית הצעירים ברחובות החליט מתן דיל, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הצעירים והנוער באמצעות מרכז הצעירים כי נדרשת תוכנית חומש לשנים הבאות על מנת לענות על צרכי האוכלוסייה תוך הסתכלות לטווח רחוק. לשם כך התחילו בתהליך ארוך ומעמיק עם צעירי העיר, לבירור היעדים, הרצונות והצרכים שלהם על מנת לתת להם את המענה המושלם במרכז הצעירים.

במסגרת תהליכי המיפוי והלמידה, ננקטו מגוון פעולות על מנת להבין מה הצעירים רוצים: התקיים סקר אינטרנטי , קבוצות מיקוד, שיחות עם פעילים חברתיים, ניתוח נתונים וראיונות. בנוסף התקיים ערב בהיכל התרבות העירוני בו הצעירים השתתפו בקבוצות דיון וגם ענו באמצעות שאלון אינטראקטיבי על שאלות בנוגע למגוריהם בעיר וחלומותיהם להמשך. את מכלול הנתונים והמידע  גיבשו במרכז הצעירים לכדי תוצר מרכזי שכבר מתחיל לקרום עור וגידים: תוכנית אסטרטגית אחת גדולה ומקיפה, בכל הקשור לפעילות העירונית למען הצעירים בעיר ומענה על צרכיהם בכל התחומים. ראש העיר, רחמים מלול, אישר את התוכנית ונתן לה את ברכת הדרך.

ביום רביעי השבוע, 27.12.17 בשעה 19:30 צפויה להתקיים ההשקה החגיגית של הפלטפורמה. במהלך הערב יוצגו בפני הצעירים בני העיר (שזכו בכרטיס חינם) סרטון התדמית החדש והתוכנית האסטרטגית, וכן הופעת סטנד-אפ של אדיר מילר.

אחת המסקנות שעלתה מהמיפוי הייתה הצורך בביצוע תהליך של מיתוג מחדש למרכז הצעירים, בהתאם למיקוד החדש שלו ולפעילות הענפה שלו שגדלה עם השנים.

מרכז הצעירים אמור להוות מקפצה לצעירים, מקום שמשמש אבן דרך להתפתחות אישית ומקצועית, מקום בו הצעירים נפגשים אחד עם השני, לומדים, מבלים, מכירים. לאחר חשיבה מעמיקה תוף התייעצות עם אנשי מקצוע ושיתוף הצעירים מקרב הציבור- היה ברור כי השם המתאים  הוא הפלטפורמה כשם המתאים ביותר.

ראש העיר, רחמים מלול: "על פי הנתונים שבידינו, אוכלוסיית הצעירים ברחובות גדלה בשנים האחרונות והיא מונה כ-40,000 איש בין הגילאים 18-35. אנו נעשה הכול על מנת להעניק להם את הכלים להצלחה בכל תחום. מערכת החינוך, ההשכלה הגבוהה והחינוך הבלתי פורמלי בעיר רחובות תומכים בצעירים; למענם הכנו תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח, אשר מצדיקה את המוניטין שיצאו לעיר רחובות כעיר איכותית המקדמת צעירים בכל מישורי החיים"

סגן ראש העיר ומחזיק תיק הנוער והצעירים, מתן דיל: "הקשבנו לכם, למדנו בזכותכם והנה התוצאות. לאחר תהליך למידה יוצא דופן ושיח עם צעירי רחובות אנו גאים להציג לכם את הפלטפורמה. מרכז הצעירים של רחובות. המרכז כשמו כן הוא.. פלטפורמה עבורכם לכל אתגרי החיים. את ההחלטות הכי חשובות בחייכם אתם תקבלו, אנחנו פשוט נהיה שם לצדכם ונסייע לכם לקבל את האופטימליות. אמשיך לעמוד לרשותכם בכל פלטפורמה. מזל טוב."

אורלי הלל, מנהלת הפלטפורמה: "הפלטפורמה- כשמה כן היא. המרכז העירוני למען הצעירים יעניק להם פלטפורמה למימוש הפוטנציאל האישי בלימודים, בעבודה ובכלל בחיים. הוא יהווה פלטפורמה להבעת דעותיהם, מחשבותיהם, רצונותיהם וחלומותיהם לגבי עצמם ולגבי העיר רחובות. אני גאה להשיק מחדש את מרכז הצעירים במשכנו החדש, ושמחה על היכולת לפעול יותר – למען צעירי העיר"

עיקרי תוכנית העבודה האסטרטגית של הפלטפורמה

הקמת חממה עסקית ליזמים צעירים

הקמת ה-STREETS HUB – חממה ליזמים צעירים ברחובות, אשר תספק חלל משרדים, תמיכה וייעוץ מקצועי טכנולוגי, והכל כדי להזניק את הרעיונות של הצעירים לחברות עסקיות מצליחות ולספק להם את כל הכלים להצליח.

רחובות כעיר המדע שבה שוכנים הפקולטה לחקלאות ומכון וייצמן, מהווה פלטפורמה מצוינת לצמיחתם של דור יזמים חדש בעיר.

הקמת קריית צעירים ברחובות

על מנת לענות על כל הצרכים ולארח את הצעירים שנהנים משירותי המרכז באופן מלא וכולל,

בשלב הראשון המיידי פעילות הפלטפורמה תורחב למבנה נוסף במתחם הקיים ברחוב רמז 80.

בשלב השני תוקם קריית צעירים בפינת הרחובות האצ"ל ודרך הים, מתחם ייחודי ויחיד מסוגו בישראל על שטח של כחמישה דונמים, ובהשקעה מוערכת של כ-40 מיליון ₪.

המקום יהווה בית לכל הפעילות העירונית של ילדים ונוער, צעירים, מגורי סטודנטים וסקייטפארק.

השקעה ממוקדת בגילאי 30+

השקעה בתוכניות ופרויקטים בנושאי הורות צעירה, הרלוונטית לגילאים אלה, כגון: התנהלות כלכלית למשפחות צעירות , הרצאות בנושא משכנתא, הרצאות וסדנאות בנושאי זוגיות, התמודדות עם הורות צעירה, מפגשי אימהות בחופשת לידה ועוד.

יצירת נטוורקינג

כחלק מטרנד החזרה לקהילתיות ולקבוצות, בפלטפורמה מתכוונים לייצר מעורבות חברתית של צעירים והידברות בינם לבין עצמם, נטוורקינג של צעירי רחובות, ויפעלו לשיתוף של צעירים למען צעירים.

מגוון תוכניות קבועות

מרכז הצעירים ימשיך להפעיל את התוכניות כגון סלפ"י (סטודנטים למען פעילות יזומה), השלמת 12 שנות לימוד ובגרויות,  הכשרות מקצועיות, קורסי פסיכומטרי, מלגות לסטודנטים, תוכנית מתמחים, תוכנית "תופסים כיוון" לאקדמאים וכמובן אירועים והופעות ייחודיים לצעירים.

לפעילות הפלטפורמה אנא עקבו בפייסבוק הפלטפורמה רחובות או באתר:  haplatforma.org.il

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

sam
36104_banerim5
side
reh
36104_banerim5